5.3.2020 / No topic

Liberec: oblíbená místa, kam zajít na jídlo nebo kávu

Město Liberec je taková moje srdcovka už od mala. Ačkoliv je odemne vzdálené něco přes 50 km, tak jsem tu odjakživa trávila spoustu času. V Liberci mám i spoustu kamarádů a právě s nimi jsem všechny tyhle super místa objevila. Pokud chcete vědět, kde se dobře najít, nebo kam zajít na dobrou kávu, tak čti dál.

 

Bez Konceptu

Jedna z prvních libereckých kaváren. Káva je zde vždycky famózní a jídlo vždy stojí za to. Kavárnu bych označila spíše jako studentskou, protože je umístěna kousek od kampusu místní univerzity.[ V kampusu má kavárna ještě jednu pobočku ] Pokud jste fandové malých útulných kaváren, tak doporučuji právě tuhle. Když budete mít štěstí a bude venku místo, tak si můžete vychutnat kávu s výhledem na Ještěd.

 

Bistro Široká

Mé oblíbené místo na brunch s kamarádkou. Příjemná kavárna v „hipster“ stylu, kde výborně vaří. Káva je samozřejmě taky super, ale za mě zde vede hlavně gastronomie. Opravdu výborné vejce benedikt nebo vejce ve skle. Široko daleko není nic lepšího, věřte mi.

 

Mikyna

Už jste slyšeli o Mikyně? Ano? Právě Mikyna je asi nejznámější food spot v celém Liberci. Jezdí sem na brunche i lidé z Prahy. Je opravdu tak dobrá? Myslím si, že ano. Jídlo zde bylo vždy vynikající [specializují se i na Vegan jídla] a káva jakbysmet.

 

Jedno Kafe

Espresso & Brew bar s výběrovou kávou v centru Liberce! Přesně to je Jedno Kafe. Obsluha byla vždy milá a káva mi přijde snad lepší a lepší. O víkendu dělají brunche, které jsou prý FENOMENÁLNÍ [kámošky na ně každou sobotu jezdí].

 

Omam

Omam je asi má nejčastější zastávka v Liberci. Miluju arabské jídlo, kterého je tu obrovský výběr. Za mě je č.1 halloumi salát a hned za něj řadím Lebanonskou mísu. Pokud milujete falafel stejně jako já, tak zde budete v ráji.